Kapře zachraň kapřata, poradí ti koťata :-)

Říkal včera kocour kapru: „Jé,
něco tady trochu hapruje…
Nezdá se ti, že je chyba,
mlčet tady jako ryba?

Vždyť jde ti o život hochu,
tak mysli přeci trochu.

Já jen občas mňouknu
a večer se také na stůl dostanu,
jenže já se pak kouknu
a sám si vyberu talíř, kam přistanu.

Nebudu tady nikomu pro smích,
všechno to vyžeru a odejdu po svých.

Až lidi zaměstná stromeček,
nechám jim na zemi bobeček
a budu se řechtat od ucha k uchu,
až jejich kletby se mi donesou k sluchu.

Ty kapře jsi ale stvoření prdlé,
po částech chceš hledat jim zlato v hrdle?

Jestli jim necháš v krku svou kost,
alespoň potomky své zachráníš,
příští rok bude nezvaný host
kapr v talíři, tak, co dělat, teď už dobře víš.“

V letošním roce jsem navázal spolupráci s dobročinným projektem Dvacku za dvacku, který se snaží pomáhat kočičím útulkům, aby se lidé dozvěděli jejich příběhy, co je trápí a jak jim mohou pomoci.

Každý měsíc je vybrán jeden z kočičích útulků a někteří z nás přispějí třeba dvackou, někdo přispěje větší částkou a někdo třeba alespoň šířením informace o projektu mezi své známé. Někdo díky projektu naopak nové známé získá. To vše je báječné a děkuji každému, kdo se během letošního roku jakkoli zapojil. A děkuji děvčatům, která celý projekt vymyslela a věnují mu svůj volný čas.

Pokud vás básnička pobavila a chtěli byste mi udělat radost, přečtěte si prosím článek I zvířata si zaslouží zdravotní péči. Podaří se zachránit útulek v Lounech?, který ukazuje příběh útulku FELCA Louny s 26 letou historií. I vaše dvacka může pomoci, aby tento útulek překonal nástrahy osudu a mohl pomáhat i v dalších letech. Pokud jste dočetli až sem, moc děkuji za pozornost. Když se rozhodnete přispět svou dvackou nebo šířením článku, pomůžete tak i 65 kočičím svěřencům útulku.
Aktuální informace z dění v útulku můžete sledovat na Facebookové stránce Felca Louny-Spolek na pomoc opuštěným kočičkám.

 

Komentáře

komentářů