Pozitivní myšlení

Před pár dny jsem byl osloven,
ať s pozitivy vyjdu ven,
že mám se o ně podělit,
přátelé pocit lepší budou mít.

Možná je těžké uvěřit,
že pozitivně dá se žít,
ale i v ty dny nejtěžší
jistě tě něco potěší.

Většinou stačí umět se dívat,
každou z těch drobností naplno vnímat,
zkus to a vůbec se nešetři,
každý den radosti nejmíň tři
vyber si a poděl se s přáteli,
ať už jsou mladí či staří,
i oni pak budou veselí,
když uvidí, že se ti daří.

Před pár dny jsem byl vyzván, abych se také zapojil do pozitivní laviny, která se šíří po Facebooku pod označením #positivechallenge. Pravidla jsou jednoduchá, stačí 7 dní po sobě každý den vybrat 3 pozitiva (úspěchy, příjemná setkání, zážitky, které vás rozveselily…) a podělit se o ně se svými přáteli. Na konci nominujte pár přátel, aby si to také zkusili.

Komu by chybělo nějaké to pozitivum, tak dobrý pocit můžete získat i přispěním v rámci akce Dvacku za dvacku, více viz Červencové dvackování.

Kdo se na to cítí, může stejně jako já svá pozitiva třeba přenést do rýmů. Nebo je třeba namalujte, fantazii se meze nekladou. Důležité je si uvědomit, že každá maličkost, která vás potěší, vám pomáhá překonávat i různé méně zábavné situace s větší lehkostí a nadhledem.

Téměř na všem se dá najít něco pozitivního, během toho týdne máte šanci naučit se dívat na věci jinak a pokud se to podaří, jistě v tom budete rádi pokračovat i po skončení vašeho úkolu 😉
Když třeba přijdete do obchodu a zjistíte, že vyprodali poslední rohlíky, berte to jako příležitost zpestřit si život steakem, něčím sladkým nebo si řekněte, že se konečně můžete vrhnout na dlouho plánované hubnutí do plavek 😉